Rundka wokół Jez. Dębno i Robotno (dodatek do T.de Partęczyny)
Bartek Skocki w połowie września zaskoczył mnie kolejną inicjatywą - przesłał mi dodatek do wcześniej prezentowanej trasy wokół Jez. Wlk Partęczyny (pokazana tutaj). Jak sugeruje można w ten sposób dorobić ok. 6 km (czyli całość to 25 km), jednak warto podkreślić, że zaproponowana rundka liczy blisko 7 km. Zatem może tez być miłym wariantem dla krótszego biegania. Trasę opisuję z poziomu Google'a. Jest prosta, więc powinno to wystarczyć w zupełności.


Całkowity dystans: 7 km (z T. De Partęczyny - 25 km)           Trudność: brak danych

By opis współgrał z myślą przewodnią autora a rundka pełniła funkcję dodatku do "Tour de Partęczyny" rozpoczniemy ją w odwrotnym kierunku niż ma to odniesienie w punktach na mapce - startem będzie punkt wbiegu z drogi polnej na drogę asfaltową Ciche - Tereszewo. 


Z tego punktu podążamy w prawo (patrz kierunek zachód) by okrążyć południowy brzeg Jez. Okonek. Po blisko 450 m asfaltu i minięciu paru dróg polnych wbiegamy w lewo wtedy kiedy Jez. Okonek przestanie być widoczne z prawej strony. Tą drogą szutrową podążamy prosto przez 1,4 km, choć warto zauważyć, że już po 1 km widoczne jest już Jez. Robotno. Przez kolejne 400 m jego brzeg będzie towarzyszył nam po lewej stronie. Na kolejnym większym skrzyżowaniu odbijamy w prawo by po kilometrze biegu główną drogą (na 500 m i większej krzyżówce odbić w lewo!)) po łuku dotrzeć ponownie do południowo - zachodniego skraju jeziora. Tu droga ponownie wije się prosto przez 600 m, po czym delikatnie skręca w lewo w kierunku kanału Robotno - Kurzyny (patrz zdjęcie u góry) - by go nie ominąć należy kierować się do południowo - wschodniego brzegu Robotna. Dalej biegnąc prosto główną drogą po ponad kilometrze i kilku łukach docieramy do szerokiej polnej drogi. Podążając w lewo i dalej prosto ponownie wracamy na asfalt Ciche - Tereszewo. By dobiec do punktu początkowego "Tour de Partęczyny" skręcamy w lewo i ponad 300 m dalej docieramy do bramy wjazdowej do ośrodka wypoczynkowego.

W opcji pełnej rundy opisanej w tym poście, czyli 7 km wokół Jez. Dębno i Robotno, po prostu trzeba pobiec 800 m dalej a punkt początkowy zostanie rozpoznany od razu.

Uwagi: w okolicach Jez. Robotno mamy sporo polnych skrzyżowań - trzeba uważać by tam nie zgubić kierunku.

Autor: Bartek Skocki

Brak komentarzy

© 2011-2016 Brodniczanin biega.Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.